Titulbilde

Raunas ārsta Rūdolfa Skaidrā godināšana 140. dzimšanas dienā

Rūdolfs Skaidrais (1882-1954) bija izcils 20.gs. Latvijas ārsts, aktīvs sabiedriskais un kultūras darbinieks. Šis gudrais, apdāvinātais un mērķtiecīgais cilvēks savus darbus ierakstījis Raunas vēsturē un joprojām dzīvo vietējo cilvēku atmiņās un stāstos.

2022. gada 30. jūlijā plkst.11.00 Cēsu ielā 8, Raunā, sanāksim kopā īpašā pasākumā, lai godinātu Rūdolfu Skaidro un popularizētu viņa devumu Raunas pagasta veselības aprūpes un vietējās kultūras dzīves attīstībā. Pasākums norisināsies īpašā vietā Tanīsa pilskalna pakājē – Ārstā dzīvojamajā mājā – kur ārsts pavadījis visu savu mūžu.

Uz pasākumu aicinām Rūdolfa Skaidrā dzimtas pārstāvjus, Raunas pagasta un Smiltenes novada iedzīvotājus, Rūdolfa Skaidrā prēmijas laureātus, Latvijas ārstus u.c. interesentus. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par Rūdolfa Skaidrā dzīvesgājumu un sasniegumiem, izbaudīt muzikālu sveicienu Raunas jauktā kora izpildījumā, apskatīt Rūdolfa Skaidrā piemiņai veltīto ekspozīciju “ME EUM ESSE”, kā arī vienkārši pabūt kopā un dalīties atmiņās par Rūdolfu Skaidro un Raunas slimnīcu.

Pasākumu organizē Rūdolfa Skaidrā mājas Cēsu ielā 8, Raunā, īpašnieki un ārsta piemiņas glabātāji Zālīšu ģimene, sadarbībā ar Raunas pagasta kultūras iestādēm un kopienas pārstāvjiem.

Sīkāka informācija par pasākumu pa tālr.: 29742087 (Nadežda Zālīte) vai 28728377 (Ieva Plētiena).


Facebook Twitter Draugiem.lv Youtube Foursquare
BLOGS

Pieteikties vizītei


Izvēlieties speciālistu.

Izvēlieties vietu.


Izvēlieties vietu.

Atstāj šo lauku tukšu:

Uzdod mums savu jautājumu
Atstāj šo lauku tukšu:

Pieteikties jaunumiem