Titulbilde

Jāņa Zālīša psihoterapijas klīnika Raunā

Jāņa Zālīša psihoterapijas klīnika dibināta dr. Rūdolfa Skaidrā ārsta mājā, kur ne viena vien paaudze pagājušajā gadsimtā saņēmusi tik ļoti nepieciešamo palīdzību slimību gadījumos. 90to gadu vidū namam parādījās jauns saimnieks dr. Jānis Zālītis, kas turpināja sen iesāktās ārstniecības tradīcijas sniedzot sāpju remdējumu ne tikai ķermenim, bet arī prātam. Savukārt 2013. gada 24. oktobrī ārsta māja ar LR Kultūras Ministrijas rīkojumu nr. 5.1-1-236 iekļauta kultūrvēstures Pieminekļu sarakstā. 

Tas nozīmē, ka nams, kurā šobrīd atrodas Jāņa Zālīša psihoterapijas klīnika nes īpaši vēsturisku atmosfēru un iejūtību pacientu ārstēšanā, jo no viena ārsta prakses vadītāja pie nākamā nemanot ir nonācis mantojums/pieredze, kas krāta nepilna gadsimta garumā. Sakarā ar ko dr. Jāņa Zālīša dzīvesbiedre Nadežda Zālīte ir izveidojusi atmiņu istabu dr. Rudolfam Skaidrajam, kurā bildēs un atsevišķās ārsta dzīves relikvijās attainota ārsta mājas vēsture līdz pat Latvijas atmodas gadiem.

Nama vēsture uzliek lielu atbildību un pienākumus tā iemītnieku, darbinieku priekšā. Taču ejot laikam ar katru jauno prakses/klīnikas vadītāju namā ienāk arī kas jauns. Tā arī šoreiz jaunā gadsimtā klīnika turpina uzsākto ceļu garīgās veselības jomā, sniedzot pakalpojumus psihiatrijas, psihoterapijas un ģimenes medicīnas, arodmedicīnas jomā, turpinot abu iepriekšējo vadītāju iesākto un piedāvājot labākos risinājumus veselībai no pierādītas medicīnas puses kvalitatīvai pacienta atveseļošanai.

Tāpat neskatoties uz nama pieklājīgo vecumu klīnikā ir nodrošināta pakalpojuma pieejamība un iekļūšana personām ar funkcionāliem traucējumiem ar atbilstošu piebraukšanas celiņu un iespēju brīvi pārvietoties pa klīnikas pirmo stāvu. Taču sakarā ar nama iekļaušanu kultūrvēstures Pieminekļu sarakstā, kas liedz veikt nepieciešamās pārbūves, personām ar funkcionāliem traucējumiem nav nodrošināta tualetes telpa.


Facebook Twitter Draugiem.lv Youtube Foursquare
BLOGS

Pieteikties vizītei


Izvēlieties speciālistu.

Izvēlieties vietu.


Izvēlieties vietu.

Atstāj šo lauku tukšu:

Uzdod mums savu jautājumu
Atstāj šo lauku tukšu:

Pieteikties jaunumiem