Raksti
Pavasara depresija
Pavasaris daudziem asociējas ar atmodu – dabas atdzimšanu, gaišākām dienām, siltākiem saules stariem un jaunu enerģiju. Tomēr ne visiem šis gadalaiks nes …
Depresija un realitāte.
Depresija ir viena no visbiežākajām garīgās veselības problēmām pasaulē, kas ietekmē miljoniem cilvēku, tostarp arī Latvijā. Neraugoties uz to, sabiedrībā joprojām pastāv …
PSIHOHIGIĒNAS KLUBS “PANACEJA”
Vēstures lappuses un mūsdienas Šis raksts ir veltīts XX gs. izcilā ārsta – onkologa, psihoterapeita, seksologa – Jāņa Zālīša (1933-2007) veiktajam darbam …
Emocionālā izdegšana vecāku vidū: kā rūpes par bērniem nereti ved pie pašizsīkuma
Vecāku loma ir neatsverama, taču tā bieži vien saistīta ar emocionālo izdegšanu, īpaši tad, ja bērns piedzīvo attīstības vai emocionālas grūtības. Ikdienas …
Selektīvais mutisms (SM), ko sastop aptuveni 1-2% bērnu populācijā, ir pieskaitāms pie trauksmes spektra traucējumiem un raksturīgs ar nerunāšanu konkrētās situācijās, piemēram, …
Adaptācijas traucējumi – Rakstu sērija “Kā ārstēt dvēseli?” 26. daļa!
Ikviens dzīvē piedzīvo pārmaiņas. Tās var būt gan lielas, piemēram, pārvākšanās uz citu valsti, gan mazas, kā jauns darbs vai pat ikdienas …
Garīgā veselība, kāds ir psihiski vesels cilvēks? – Rakstu sērija “Kā ārstēt dvēseli?” 25. daļa!
Esam stāstījuši par dažādiem psihiskās veselības traucējumiem, bet šoreiz nolēmām, ka ir vērts aplūkot, kas tad īsti raksturo psihiski veselu cilvēku?! Vai …
Nosaukumā līdzīgi šizofrēnijai, bet tomēr atšķirīgi. Šoreiz mēģināsim saprast, kas ir šizotispiski traucējumi.Daudzos avotos tie dēvēti par šizotipiskiem personības traucējumiem, jo savā …
Dominējošas uzmācīgas domas vai uzmācīga spriedelēšana (ruminatio) – Rakstu sērija “Kā ārstēt dvēseli?” 23. daļa!
“Neiedziļinieties, tas noved pie pārmērīgas domāšanas, un pārmērīga domāšana noved pie problēmām, kuras pat nepastāv.” – Džeisons Engejs.Teju katram dzīvē bijusi situācija, …
Ģeneralizēta trauksme – Rakstu sērija: „Kā ārstēt dvēseli?” 22. daļa!
Ģeneralizēta trauksme – ilgstoša (vismaz 6 mēnešus) mēreni vai viegli izteikta trauksme ikdienišķās situācijās, kas nav saistāma un arī nerodas kādos noteiktos …
Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) – Rakstu sērija: „Kā ārstēt dvēseli?” 21. daļa!
Ko tas nozīmē? Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms ir viens no visbiežāk sastopamajiem psihisko traucējumu veidiem bērnībā, ar sākumu pirmsskolas vecumā, kas …
Raunas ārsta Rūdolfa Skaidrā godināšana 140. dzimšanas dienā
Rūdolfs Skaidrais (1882-1954) bija izcils 20.gs. Latvijas ārsts, aktīvs sabiedriskais un kultūras darbinieks. Šis gudrais, apdāvinātais un mērķtiecīgais cilvēks savus darbus ierakstījis …